RESULTATER
den 4.aug 2013 på Flensborg
Arrangør: Jydsk
  KVINDER 60-64 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w17.86 STIGSEN Sonja -1951Vestdanmark522p 
  KVINDER 65-69 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w15.13 BLUHME Ingela -1945Vestdanmark993p 
  MÆND 50-54 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.7m/s
1 12.33 SCHWEINERT Michael -1962Nordtyskland838p 
  MÆND 55-59 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w13.95 TOY Steven -1956Vestdanmark622p 
  MÆND 65-69 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +2.1m/s
1 w19.20 KLAUSEN Frede -1945Vestdanmark125p 
  KVINDER 30-34 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 DREIER Christine -1982Nordtyskland566p 
 1.351.401.451.50 
Christine Dreierooxoxxx
  KVINDER 65-69 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 0.95 HØECKE Margit -1947Vestdanmark502p 
 0.900.951.00 
Margit Høeckeooxxx
  MÆND 30-34 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.70 JENSEN Helge -1982Nordtyskland544p 
 1.601.651.701.75 
Helge Jensenoxxoxxx
  MÆND 45-49 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.40 SETTGAST Matthias -1965Nordtyskland419p 
 1.251.301.351.401.45 
Matthias Settgastooooxxx
  MÆND 50-54 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.55 RASMUSSEN Per Egge -1959Vestdanmark627p 
 1.401.501.551.60 
Per Egge Rasmussenoooxxx
  MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 FRÖHLICH Werner -1953Nordtyskland696p 
2 1.40 JESPERSEN Gilbert -1951Vestdanmark644p 
 1.251.301.351.401.451.50 
Werner Fröhlich ooxoxxoxxx
Gilbert Jespersenoooxxo  
  MÆND 65-69 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.40 RIGGERT Eckhard -1946Nordtyskland749p 
  X KUSCHEWITZ Stefan -1979Nordtyskland  
 1.301.351.401.45 
Eckhard Riggertoooxxx
Stefan Kuschewitz    
  KVINDER 30-34 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 14.53 KURZWEG Grietje -1981Nordtyskland181p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Grietje Kurzweg-11.5514.5311.48
  KVINDER 50-54 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 32.00 GILLE Ulrike -1962Nordtyskland693p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ulrike Gille31.8029.8731.5732.00
  KVINDER 60-64 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.48 KURZWEG-OTTE Ruth -1953Nordtyskland636p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ruth Kurzweg-Otte21.7524.4823.6322.82
  KVINDER 70-74 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.30 HOLZKNECHT Ingrid -1940Nordtyskland849p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ingrid Holzknecht24.30-23.9123.25
  KVINDER 75-79 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 19.54 ABSHAGEN Kirsten -1938Vestdanmark695p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Kirsten Abshagen19.5418.2317.5518.34
  MÆND 40-44 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 31.34 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -1969Vestdanmark554p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Bjørn Lundgaard-Madsen29.8531.2027.7331.34
  MÆND 50-54 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 40.34 SCHULT Torsten -1963Nordtyskland689p 
2 33.02 RASMUSSEN Per Egge -1959Vestdanmark538p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Torsten Schult-34.8038.3440.34
Per Egge Rasmussen31.6931.5132.7433.02
  MÆND 55-59 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 37.67 JENSEN Peer T. -1958Vestdanmark702p 
2 29.21 LARSSON Preben -1955Vestdanmark512p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Peer T. Jensen32.5832.6837.6736.75
Preben Larsson29.1029.21--
  MÆND 60-64 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 36.29 JESPERSEN Gilbert -1951Vestdanmark635p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Gilbert Jespersen29.4036.29-30.03
  MÆND 65-69 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 30.82 FRANDSEN Willy -1946Vestdanmark581p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Willy Frandsen24.7030.8229.9729.18
  MÆND 75-79 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.59 MODEROW Klaus -1937Nordtyskland568p 
2 22.67 DECKNER Gerhard -1937Nordtyskland514p 
  X HANSEN Johann -1938Nordtyskland  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Klaus Moderow23.7424.5924.10-
Gerhard Deckner19.6521.9420.6022.67
Johann Hansen
  MÆND 80-84 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 26.62 BRANDT Heinz -1929Nordtyskland741p 
2 16.39 ABSHAGEN Ronald -1932Nordtyskland405p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Heinz Brandt26.4925.7626.4926.62
Ronald Abshagen16.39-15.0216.13
  MÆND 30-34 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.10  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.7m/s
1 12.60 JENSEN Helge -1982Nordtyskland538p 
2 12.86 KUSCHEWITZ Stefan -1979Nordtyskland492p 
  MÆND 35-39 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.10  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.7m/s
1 12.14 ERFMANN Michael -1974Nordtyskland653p 
2 12.24 PRÜSSING Ronny -1976Nordtyskland635p 
  0.00 DREIER Jan -1978Nordtyskland  
  KVINDER 40-44 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.15.01 SCHMITZ Jeannine -1972Nordtyskland312p 
  KVINDER 45-49 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.55.48 SELLMER Kirsten -1968Nordtyskland572p 
 SORTERING EFTER VETERAN-KORRIGERET RESULTAT (VT-TURNERING - 1ÅRS INTERVAL)
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.38.67 SELLMER Kirsten -1968Nordtyskland572p 
  KVINDER 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.29.92 LUDEWIG Erika -1961Nordtyskland339p 
  KVINDER 60-64 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.06.58 CLAUSS Angelika -1953Nordtyskland738p 
  MÆND 35-39 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.35  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.14.39 NEUHAUS Kai -1977Nordtyskland3233p 
2 2.23.47 LEHMANN Klaus -1976Nordtyskland3233p 
  MÆND 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.35  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.52.44 BEST Hans Jørg -1963Nordtyskland3233p 
  MÆND 55-59 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.30.82 JØRGENSEN Erling -1958Vestdanmark3233p 
2 2.36.50 TOY Steven -1956Vestdanmark3233p 
3 2.49.50 LAUSTEN Ove -1954Vestdanmark3233p 
  MÆND 60-64 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.05.12 OTTE Horst -1949Nordtyskland3233p 
  MÆND 70-74 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.11.57 MEYER Hans-Peter -1940Nordtyskland3233p 
2 3.22.62 HOLLMANN Friedhelm -1940Nordtyskland3233p 
  KVINDER 45-49 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.45.5 SELLMER Kirsten -1968Nordtyskland3877p 
 SORTERING EFTER VETERAN-KORRIGERET RESULTAT (VT-TURNERING - 1ÅRS INTERVAL)
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.39.98 SELLMER Kirsten -1968Nordtyskland3877p 
  KVINDER 50-54 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 14.45.45 LUDEWIG Erika -1961Nordtyskland3877p 
  KVINDER 55-59 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 17.13.37 TIMME Anke -1954Nordtyskland3877p 
  KVINDER 70-74 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.47.35 ØSTERLUND Rigmor -1943Vestdanmark3877p 
  MÆND 30-34 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.57.78 THOMSEN Jesper Møller -1979Vestdanmark3760p 
  MÆND 45-49 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.07.24 KLAUSEN Sören -1966Nordtyskland3760p 
2 12.26.70 SETTGAST Matthias -1965Nordtyskland3760p 
  MÆND 50-54 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.24.50 BEST Hans Jørg -1963Nordtyskland3760p 
  MÆND 60-64 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.03.46 NØRGAARD Svend Aage -1951Vestdanmark3760p 
2 13.39.17 OTTE Horst -1949Nordtyskland3760p 
3 14.19.57 FRÖHLICH Werner -1953Nordtyskland3760p 
4 14.25.07 KETELSEN Peter -1952Nordtyskland3760p 
  MÆND 65-69 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.08.06 REDECKER Karlheinz -1947Nordtyskland3760p 
  0.00 KUSCHEWITZ Stefan -1979Nordtyskland  
  MÆND 70-74 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 14.41.62 HOLLMANN Friedhelm -1940Nordtyskland3760p 
 SORTERING EFTER VETERAN-KORRIGERET RESULTAT (VT-TURNERING - 1ÅRS INTERVAL)
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.33.54 HOLLMANN Friedhelm -1940Nordtyskland3760p 
  KVINDER 30-34 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w5.22+2.6 DREIER Christine -1982Nordtyskland620p 
  5.00+0.7     
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Christine Dreier4.68+1.3- 5.22+2.65.00+0.7
 SORTERING EFTER VETERAN-KORRIGERET RESULTAT (VT-TURNERING - 1ÅRS INTERVAL)
NrResultat NavnKlubPoints
1 w5.27+2.6 DREIER Christine -1982Nordtyskland620p 
  5.00+0.7     
  KVINDER 45-49 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.52+1.5 BOLZ Manuela -1964Nordtyskland340p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Manuela Bolz3.17+0.93.28+0.93.52+1.53.43+0.7
  MÆND 30-34 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w4.68+3.4 KUSCHEWITZ Stephan -1979Nordtyskland323p 
  4.51+1.9     
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Stephan Kuschewitz4.16+1.04.31+1.14.68+3.44.51+1.9
  MÆND 40-44 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.97+1.2 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -1969Vestdanmark463p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Bjørn Lundgaard-Madsen4.89+0.34.84+0.84.97+1.24.92+2.0
  MÆND 50-54 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w4.76+3.4 RASMUSSEN Per Egge -1959Vestdanmark552p 
  4.71+1.3     
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Per Egge Rasmussen4.71+1.34.62+1.14.76+3.44.69+1.2
  MÆND 55-59 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.62+1.2 CAP Uwe -1957Nordtyskland600p 
2 3.55+0.8 LAUSTEN Ove -1954Vestdanmark317p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Uwe Cap4.55+0.34.62+1.2- 4.25+1.7
Ove Lausten3.28+0.83.55+0.83.53+1.93.34+0.7
  MÆND 60-64 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.92-0.1 FRÖLICH Werner, -1953Nordtyskland483p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Werner, frölich3.92-0.1- - - 
  MÆND 65-69 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.71+0.8 KLAUSEN Frede -1945Vestdanmark224p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Frede Klausen2.71+0.82.47+1.42.70+1.62.64+0.6
  KVINDER 30-34 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.62 KURZWEG Grietje -1981Nordtyskland247p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Grietje Kurzweg5.125.455.275.62
  KVINDER 50-54 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.68 GILLE Ulrike -1962Nordtyskland674p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ulrike Gille--9.499.68
  KVINDER 60-64 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.19 KURZWEG-OTTE Ruth -1953Nordtyskland680p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ruth Kurzweg-Otte8.197.70-8.12
  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.08 HOLZKNECHT Ingrid -1940Nordtyskland860p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ingrid Holzknecht7.887.568.048.08
  KVINDER 75-79 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.00 ABSHAGEN Kirsten -1938Vestdanmark715p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Kirsten Abshagen6.526.326.807.00
  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.46 SCHULT Torsten -1963Nordtyskland837p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Torsten Schult-12.9613.46-
  MÆND 55-59 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.08 JENSEN Peer T. -1958Vestdanmark811p 
2 9.60 LARSSON Preben -1955Vestdanmark618p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Peer T. Jensen11.7211.7511.7112.08
Preben Larsson9.099.199.159.60
  MÆND 65-69 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.67 FRANDSEN Willy -1946Vestdanmark676p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Willy Frandsen9.369.029.679.35
  MÆND 75-79 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.54 REICHARDT Rolf-Rüdiger -1940Nordtyskland734p 
2 9.31 MODEROW Klaus -1937Nordtyskland714p 
3 8.62 DECKNER Gerhard -1937Nordtyskland651p 
  X HANSEN Johann -1938Nordtyskland  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Rolf-Rüdiger Reichardt8.459.549.379.44
Klaus Moderow9.118.608.979.31
Gerhard Deckner8.538.588.508.62
Johann Hansen
  MÆND 80-84 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.79 BRANDT Heinz -1929Nordtyskland829p 
2 7.41 ABSHAGEN Ronald -1932Nordtyskland597p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Heinz Brandt9.799.779.55-
Ronald Abshagen7.047.397.307.41
  KVINDER 40-44 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +3.0m/s
1 w33.29 SCHMITZ Jeannine -1972Nordtyskland408p 
 SORTERING EFTER VETERAN-KORRIGERET RESULTAT (VT-TURNERING - 1ÅRS INTERVAL)
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +3.0m/s
1 w30.86 SCHMITZ Jeannine -1972Nordtyskland408p 
  KVINDER 45-49 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +3.0m/s
1 w31.47 BOLZ ManuelaNordtyskland610p 
 SORTERING EFTER VETERAN-KORRIGERET RESULTAT (VT-TURNERING - 1ÅRS INTERVAL)
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +3.0m/s
1 w31.47 BOLZ ManuelaNordtyskland610p 
  KVINDER 60-64 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +3.0m/s
1 w37.72 STIGSEN Sonja -1951Vestdanmark495p 
  KVINDER 65-69 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +3.0m/s
1 w31.72 BLUHME Ingela -1945Vestdanmark987p 
  MÆND 40-44 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.9m/s
1 27.61 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -1969Vestdanmark498p 
  KVINDER 50-54 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 21.98 GILLE Ulrike -1962Nordtyskland456p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ulrike Gille21.9821.1521.5120.69
  KVINDER 70-74 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 23.24 HOLZKNECHT Ingrid -1940Nordtyskland776p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ingrid Holzknecht21.7423.2423.0822.35
  KVINDER 75-79 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 16.23 ABSHAGEN Kirsten -1938Vestdanmark610p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Kirsten Abshagen15.3016.2315.9215.89
  MÆND 35-39 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 37.52 DREIER Jan -1978Nordtyskland413p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jan Dreier37.52-35.83-
  MÆND 45-49 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 55.31 BERNECKER Andreas -1968Nordtyskland810p 
2 31.22 SETTGAST Matthias -1965Nordtyskland393p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Andreas Bernecker52.9654.8854.2155.31
Matthias Settgast28.5927.3831.2226.33
  MÆND 55-59 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 40.19 JENSEN Peer T. -1958Vestdanmark645p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Peer T. Jensen40.19-36.7437.76
  MÆND 60-64 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 31.12 JESPERSEN Gilbert -1951Vestdanmark500p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Gilbert Jespersen30.4429.2631.1231.08
  MÆND 65-69 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.27 FRANDSEN Willy -1946Vestdanmark412p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Willy Frandsen24.2724.0523.61-
  MÆND 75-79 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 38.59 REICHARDT Rolf-Rüdiger -1940Nordtyskland936p 
2 25.62 MODEROW Klaus -1937Nordtyskland566p 
  X BRANDT Heinz -1929Nordtyskland  
  X HANSEN Johann -1938Nordtyskland  
  X KUSCHEWITZ Stefan -1979Nordtyskland  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Rolf-Rüdiger Reichardt38.2538.59-37.29
Klaus Moderow25.62--24.45
Heinz Brandt
Johann Hansen
Stefan Kuschewitz
  MÆND 80-84 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.30  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 16.25 ABSHAGEN Ronald -1932Nordtyskland356p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ronald Abshagen14.9814.77-16.25
  MÆND 35-39 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.35  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.4m/s
1 24.79 PRÜSSING Ronny -1976Nordtyskland658p 
2 24.80 ERFMANN Michael -1974Nordtyskland658p 
3 27.93 FORBERGER Benno -1976Nordtyskland413p 
4 28.31 LEHMANN Klaus -1976Nordtyskland387p 
  MÆND 55-59 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.40  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.9m/s
1 28.11 JØRGENSEN Erling -1958Vestdanmark669p 
2 29.37 TOY Steven -1956Vestdanmark576p 
3 38.04 LAUSTEN Ove -1954Vestdanmark113p 
  KVINDER 55-59 ÅR - 3000 METER KAPGANGSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 23.34.92 THOMSEN Birgit -1955Vestdanmark  
  KVINDER 60-64 ÅR - 3000 METER KAPGANGSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 21.30.38 THOMSEN Karin Møller -1953Vestdanmark  
  MÆND 40-44 ÅR - 3000 METER KAPGANGSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 15.50.76 KRISTIANSEN Torben -1972Vestdanmark  
  MÆND 60-64 ÅR - 3000 METER KAPGANGSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 17.57.40 THOMSEN Kai -1949Vestdanmark  
2 19.19.50 NØRGAARD Svend Aage -1951Vestdanmark  
  MÆND 75-79 ÅR - 3000 METER KAPGANGSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 24.25.08 ANSRESEN Klaus -1938Nordtyskland  
 SORTERING EFTER VETERAN-KORRIGERET RESULTAT (VT-TURNERING - 1ÅRS INTERVAL)
NrResultat NavnKlub  
1 17.02.34 ANSRESEN Klaus -1938Nordtyskland  
  KVINDER 40-44 ÅR - 1000 M STAFETSØN KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.45.99 Nordtyskland II   
  MÆND 35-39 ÅR - 1000 M STAFETSØN KL. 16.05  
NrResultat NavnKlub  
1 2.40.20 Nordtyskland I   
  MÆND 50-54 ÅR - 1000 M STAFETSØN KL. 16.05  
NrResultat NavnKlub  
1 3.00.83 Kai Thomsen -1949
Svend Aage Nørgaard -1951
Torben Kristiansen -1972
Jesper Møller Thomsen -1979
VESTdanmark II  
  MÆND 55-59 ÅR - 1000 M STAFETSØN KL. 16.05  
NrResultat NavnKlub  
1 2.32.46 Ingela Bluhme -1945
Per Egge Rasmussen -1959
Steven Toy -1956
Erling Jørgensen -1958
VEstdanmark I  


Genereret af MARS version 2.0.0.375 torsdag den 8. august 2013 klokken 12:16